5 Лют 2025, Ср

Внутрішня робота Біткоїна Blockchain

Народження біткоїну. Біткоїн та фінансова Криза 2008 року

Частина програмного забезпечення Біткоіна включає створення його блокчейн, який можна представити як цифрову бухгалтерську книгу, яка відстежує баланси користувачів через дебети і кредити.
У цьому сенсі блокчейн Bitcoin – це база даних, у якій реєструється рух його рідної валюти, біткоїну. Що робить цю цифрову бухгалтерську книгу особливою?

Блокчейн Біткойна – це розподілена, криптографічна та незмінна база даних, яка використовує доказ виконання роботи для підтримки екосистеми у синхронізації.
Розподіл відноситься до способу, за допомогою якого комп’ютери отримують доступ та підтримують блокчейн Біткоіна. Будь-який комп’ютер у світі може отримати доступ до блокчейну Біткоїна.

Ця особливість блокчейну біткоїну є невід’ємною частиною біткоїну як глобальної валюти. Оскільки будь-яка людина в будь-якому місці може підключитися до блокчейну Біткойна, щоб побачити запис дебетів та кредитів між різними рахунками, це створює систему глобальної довіри. Все прозоро, тому всі перебувають у рівних умовах.

ЩО ТАКЕ КРИПТОГРАФІЯ?
Спочатку страшне слово, криптографія – це наука про безпечну комунікацію. Вона передбачає отримання інформації та скремблювати її таким чином, щоб тільки передбачуваний одержувач може зрозуміти та використовувати цю інформацію за призначенням
цілі. Процес скремблювання повідомлення – це шифрування, а дешифрування – це розшифрування, яке виконується за допомогою складних математичних методів.

Криптографія – це поле битви, де ті, хто намагається безпечно передати інформацію, борються з тими, хто намагається розшифрувати або маніпулювати інформацією.

Останнім часом криптографія еволюціонувала і почала включати такі додатки, як доказ права власності на інформацію ширшому колу осіб. Наприклад, криптографія з відкритим ключем – що є значною частиною того, як криптографія використовується в Біткойні.

Методи шифрування використовувалися протягом століть. Юлій Цезар використовував простий метод шифрування під час війни, щоб інформувати своїх генералів про
про свої плани. Він надсилав повідомлення, використовуючи літери, які були на три літери після літери, яку вони мали представляти. Наприклад, замість того, щоб використовувати в повідомленні літери ABC, він писав їх як DEF, а його генерали розшифровували їх, щоб зрозуміти зміст його повідомлення.

Зрозуміло, що така форма шифрування не залишалася надовго безпечною.
Свіжий приклад, який став темою фільму “Гра в імітацію”. Під час Другої світової війни група англійських криптографів намагалася розшифрувати повідомлення нацистської Німеччини, які були зашифровані за допомогою кодового пристрою під назвою машина “Енігма”.
Алан Т’юрінг, один із видатних фахівців у галузі машинного навчання та штучного інтелекту, був одним з головних учасників команди, чиї зусилля зі злому
коду “Енігми”, зрештою, зробили згубний вплив на німецькі військові стратегії і допомогли закінчити війну.

Криптографія стала життєво важливою частиною нашого життя.
Щоразу, коли ми вводимо пароль, розплачуємось кредитною карткою або користуємось WhatsApp, ми користуємось перевагами криптографії. Без криптографії зловмисникам було б легко вкрасти конфіденційну інформацію та використати її проти нас. Криптографія гарантує, що інформація може бути використана лише тими, для кого вона призначена.

Криптовалюта
Кожна транзакція, записана в блокчейні Біткойна, має бути криптографічно перевірена, щоб гарантувати, що люди, які намагаються відправити біткоїн, дійсно володіють біткоїном, який вони намагаються відправити. Криптографія також застосовується до того, як групи транзакцій додаються до блокчейну Біткоіна.

Транзакції не додаються по одній за раз, а у вигляді блоків, які з’єднуються в ланцюжок, звідси і термін блокчейн. Ми більш детально розглянемо специфіку цього процесу у наступній статті, присвяченій доведенню роботи.
А поки що: криптографія дозволяє комп’ютерам, які створюють блокчейн Біткоіна, співпрацювати в автоматизованій системі математичної довіри. Не існує
суб’єктивності у питанні про те, чи підтверджено транзакцію в блокчейні Біткоіна: це просто математика.

Для глибокого занурення в тему криптографії ми рекомендуємо книгу “Код”:

Поєднання глобально розподілених комп’ютерів, які можуть криптографічно перевіряти транзакції, і створення блокчейну Біткоіна призводить до створення незмінної бази даних, тобто комп’ютери, що створюють блокчейн Біткоіна, можуть робити це лише в режимі додавання. Тільки додавання означає, що інформація може бути тільки додана в блокчейн Біткоіна з часом, але не може бути видалена – аудиторський слід, висічений в цифровому граніті.

Як тільки інформація підтверджується в блокчейні Біткоіна, вона стає постійною і не може бути стерта. Незмінність – рідкісна особливість у цифровому світі, де все може бути легко стерто, і вона буде ймовірно, ставатиме все більш цінним атрибутом Біткоіна.

Хоча попередні три атрибути є цінними, жоден із них не є новим за своєю суттю. Доказ роботи (PoW, Proof-of-Work) поєднує в собі концепції розподіленої, криптографічної та незмінної бази даних, і саме так розподілені комп’ютери домовляються про те, яку групу транзакцій буде додано до блокчейну Біткойна. наступна.

Іншими словами, PoW має справу з тим, як транзакції групуються в блоки, і як ці блоки з’єднуються в ланцюжок, щоб створити блокчейн Біткоіна.

Комп’ютери – або майнери, як їх називають – використовують PoW, щоб конкурувати один з одним, щоб отримати привілей на додавання блоків транзакцій до блокчейну Біткоіна, що є способом підтвердження. Щоразу, коли майнери додають блок, вони отримують за цю винагороду, тому вони й вирішили конкурувати один з одним.
насамперед.

Конкуренція за фінансову винагороду – це також те, що підтримує безпеку блокчейна Біткоіна. Якби якісь невмотивовані суб’єкти захотіли змінити блокчейн Біткоіна, їм довелося б конкурувати з усіма іншими майнерами, розподіленими по всьому світу, які загалом інвестували сотні мільйонів доларів в обладнання, необхідне для виконання PoW.

Майнери змагаються у пошуку рішення криптографічної головоломки, яка дозволить їм додати блок транзакцій до блокчейну Біткоіна.

Вирішення цієї криптографічної головоломки включає об’єднання чотирьох змінних: час, короткий виклад пропонованих транзакцій, ідентифікатор попереднього блоку і змінна звану nonce.

Nonce – це випадкове число, яке при поєднанні з трьома іншими змінними за допомогою так званої криптографічної хеш-функцією, в результаті чого виходить результат, що відповідає складному критерію.

Складність виконання цього критерію визначається параметром, який динамічно регулюється таким чином, що один майнер знаходить рішення цієї математичної головоломки приблизно кожні 10 хвилин. Якщо все це схоже на пиття води із пожежного шланга, це нормально – так буде для всіх на самому початку.
Ми розглянемо цей процес докладніше пізніше.

Найбільш важливою частиною процесу PoW є те, що однією з чотирьох змінних є ідентифікатор попереднього блоку, який включає час створення цього блоку, його набір транзакцій, ідентифікатор блоку, попереднього цього, і кодовий номер блоку.

Якщо інноваційні інвестори продовжать дотримуватися цієї логіки, вони зрозуміють.
що це пов’язує кожен окремий блок у блокчейні Біткоіна разом. У результаті жодна інформація в жодному з минулих блоків, навіть якщо вона була створена багато років тому, не може бути змінена без зміни всіх наступних блоків. Така зміна буде відкинута розподіленим набором майнерів, і ця властивість є тим, що робить
Блокчейн Біткоїна та транзакції в ньому є незмінними.

Майнери отримують економічну винагороду за створення нового блоку транзакції, яка дає їм знову здобутий біткоїн, що називається транзакцією coinbase, а також комісійними за кожну транзакцію. Транзакція coinbase також є тим, що повільно випускає новий біткоін у грошову масу, але про це докладніше у наступних випусках.

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *