5 Лют 2025, Ср

Речі, які має знати кожен про економіку. Глосарій основних економічних термінів. Випуск 1

Речі, які має знати кожен про економіку. Глосарій основних економічних термінів.

Якщо ви вивчали вступний курс економіки в університеті або читали підручник з економіки, то ви можете пропустити цей розділ рубрики підручник і відразу перейти до наступного.
Але якщо ви хочете освіжити розуміння основних економічних термінів, читайте далі.

У міру вивчення рубрики не соромтеся повертатися до цього розділу, якщо ви заплутаєтесь у термінології.
Глосарій основних економічних термінів
Актив – те, що знаходиться у власності. Для бізнесу це можуть бути такі речі.
таких як заводи, продукція та обладнання. Активи також можуть бути нематеріальними активами, такими як патенти, торгові марки та авторські права. Ці види речей часто потрапляють до категорії інтелектуальної власності – поняття, що є предметом зростаючого обсягу законодавства. У період Інтернету визначення вартості нематеріальних активів дуже ускладнилося. стало дуже складним і, ймовірно, стане ще складнішим у майбутньому.

Брокер – Той, хто продає чи купує речі від імені інших людей.
Наприклад, іпотечний брокер купує та продає іпотечні кредити. Страховий брокер організує продаж страхових полісів клієнтам тощо. Термін “брокерська” зазвичай відноситься до компанії, яка торгує акціями. Брокери часто дають рекомендації своїм клієнтам про те, що купувати та продавати, але зрештою рішення про купівлю або продаж залишається за клієнтом.

Капітал – Спочатку це слово описувало один із факторів, що використовуються для виробництва товарів (інші включали такі речі, як земля та праця). У сучасній економіці “капітал” зазвичай відноситься до коштів, а також до матеріальних товарів, таких як виробниче обладнання, інструменти і так далі. Термін “фінансовий капітал” використовується, коли йдеться про грошові ресурси, які підприємці використовують для створення своєї продукції чи послуг.

Конкурентна перевага – Природа капіталізму така, що підприємства конкурують
один з одним. Кожен із них намагається знайти якийсь особливий спосіб перемогти своїх суперників, щось, що виділить його серед інших. Цим чимось є конкурентна перевага (також іноді називається конкурентною перевагою). Це один із найцінніших інструментів, які має компанія для забезпечення свого зростання, і компанії намагаються захистити свої конкурентні переваги від усіх суперників.

Споживач – Будь-яка людина, яка використовує товари та послуги, які виробляють компанії.
Споживачі стали основною рушійною силою економіки і компанії ведуть жорстку конкурентну боротьбу за їхній бізнес. З цією метою вони витрачають багато часу на аналіз споживачів, намагаючись з’ясувати їхні звички купівлі, їх психологію і так далі.

Кредит – Гроші, які позичаються будь-кому або чомусь. Кредит може бути у формі іпотеки, автокредиту, кредитної лінії через кредитну картку або в будь-якій
інших численних форм. Коли у вас є кредит, це гроші, які вам позичив
вам хтось інший. Якщо ви кредитор, ви позичали комусь гроші,
і вони повинні повернути їх вам, зазвичай, з відсотками.

Борг – Те, що ви повинні комусь іншому. Особисті борги стали величезною проблемою в Сполучених Штатах в останні роки, в результаті їхнього боргу, що зростає, багато людей стали банкрутами і позбавленнями. Однак деякі борги можуть бути корисними – наприклад, якщо вони використовуються для покупки чогось, що приносить прибуток (наприклад, бізнес-активу).
цінність (наприклад, бізнес-актив) або збільшується в ціні з часом (наприклад, деякі інвестиції в нерухомість), або щось, що ви можете купити.
Інвестиції в нерухомість), або щось, що вам необхідно, але в майбутньому коштуватиме дорожче.

Поганий обов’язок – це коли ви купуєте те, що вам не потрібно і що ви не можете собі дозволити. Еластичність. У контексті економіки – міра здатності економіки швидко змінюватись в залежності від обставин. У більш технічному сенсі це співвідношення між відсотковою зміною двох змінних (наприклад, пропозиції та ціни).
Наприклад, якщо ціна на товар трохи підвищується і тут же попит на нього різко падає, то кажуть, що цей продукт має високу еластичність. З іншого боку, ціна на такий товар, як бензин, може зрости досить сильно перш ніж попит суттєво впаде, тому кажуть, що він має низьку еластичність.

Підприємець – Той, хто починає бізнес та бере на себе відповідальність за його успіх чи невдачу. Цей термін також став означати людину, яка виявляє підприємливість, ініціативу та сміливість у діловому співтоваристві. Незважаючи на те, що багато нових підприємств терплять невдачу, ми все одно поважаємо тих, хто досить сміливий, щоб слідувати своїй мрії. Малі підприємства, створені та керовані підприємцями, становлять 99 відсотків усіх американських підприємств, і для багатьох вони представляють американський капіталізм у чистій формі.

Прогноз – Оцінка того, куди рухається економіка, бізнес чи деякі його характеристики. ні те, ні інше. Різні урядові агентства, а також не урядові організації складають економічні прогнози, деякі з яких можуть вплинути на
працювати ринків. Підприємства використовують прогнози для планування своїх цілей та бюджетів. Однак слід пам’ятати, що прогноз – це припущення. Зазвичай це обгрунтоване але все ж таки припущення.

Вільне підприємництво – Економічна система, в якій ринки та компанії перебувають у приватній власності та можуть вільно конкурувати один з одним із мінімальними урядовими обмеженнями. Саме така система існує у Сполучених Штатах. Її іноді називають капіталізмом “laissez-faire” чи капіталізмом вільного ринку.

Інновації – Процес, під час якого компанії вигадують нові продукти та
послуги. Часто підрозділи компаній, що займаються дослідженнями та розробками (R&D), беруть на себе роль відіграють провідну роль у просуванні інновацій. Інновація виходить за рамки “винаходи” у тому сенсі, що вона стає продуктом чи послугою, яку люди купуватимуть, тобто. для неї є ринок. Деякі компанії (наприклад, Apple та Google) побудували свої конкурентні переваги на інноваціях – часто з “руйнівними” інноваціями, які дійсно змінюють ринки, на відміну від простого додавання удосконалень до існуючих продуктів або послуг.

Відсотки – Плата за користування позиковими коштами. По суті це вартість отримання кредиту. Відсотки розраховуються як відсоток від суми взятої у борг. Цей відсоток називається відсотковою ставкою. Існує безліч різних видів відсотків, включаючи прості та складні відсотки. Відсоткові ставки тісно пов’язані з кредитним ризиком, який є ризиком того, що наданий кредит, тобто. не буде виплачено. Як правило, у період високого кредитного ризику процентні ставки мають тенденцію підвищуватись, оскільки кредитори хочуть бути впевненими в тому, що вони повернуть свої гроші. Однак, це не завжди так.

Інвестор – Той, хто вкладає гроші в бізнес, щоб отримати прибуток – тобто заробити більше грошей. Іноді інвестори роблять це, позичаючи гроші підприємцям, які починають чи ведуть бізнес. Найчастіше вони роблять це купуючи акції – частку у бізнесі. Основним моментом, який слід пам’ятати, що інвестори хочуть отримати прибуток. Відсоток грошей, які вони отримують по відношенню до своїх інвестицій, називається прибутковістю інвестицій, або “ROI”.

Макроекономіка – Як мається на увазі під терміном “макро”, вивчення економіки на великому масштабі: регіональні, національні чи міжнародні економічні тенденції та проблеми. Макроекономісти намагаються з’ясувати, що рухає цілими економічними системами, і який вплив ці системи чинять одна на одну.

Мікроекономіка – по суті, протилежна макроекономіці. Мікроекономіка
вивчає економічний рух у меншому масштабі – на рівні окремих підприємств або навіть на рівні окремих домогосподарств. Мікроекономісти також вивчають
поведінка компаній та регіонів, щоб зрозуміти, як ці одиниці розподіляють свої ресурси та реагують на тиск зверху та знизу. A мікроекономіст може також вивчати поведінку окремого продукту чи виду продукції.

Монополія. – Одна компанія чи окрема особа контролює весь продукт чи послугу. У ХІХ столітті монополії були досить поширені в Америці. (наприклад, Standard Oil). Протягом кінця дев’ятнадцятого та двадцятого століття багато хто з них був зруйнований законодавчим шляхом, починаючи з Антитрестівського закону Шермана 1818 року. Антитрестовський закон Шермана від 1890 року. Сьогодні державні органи перевіряють злиття у намагаючись запобігти утворенню монополій. В останні роки кілька
справ, пов’язаних з монополіями, привернули до себе велику увагу, найбільш відомою з яких стала справа за участю компанії Microsoft, а також стали предметом обговорення великі оператори бездротового зв’язку, нафтова промисловість та інші злиття.

Іпотека – Забезпечення грошей, які ви повинні кредитору. Коли ви берете іпотеку, ви позичаєте гроші і надаєте кредитору частку у власності, щоб забезпечити погашення боргу. Коли ви виконуєте умови іпотеки (тобто коли ви виплатите борг), частка кредитора повертається вам. Якщо ви не сплатите борг, кредитор може
звернути стягнення на майно.

Аутсорсинг – Все більш поширена практика залучення людей ззовні організації до виконання роботи, яка раніше виконувалася співробітниками всередині компанії.
Аутсорсинг набув широкого поширення і включає все: від центрів обробки викликів та обслуговування клієнтів до послуг інформаційних технологій. Багато американських компаній використовують аутсорсинг за кордоном, в таких країнах, як Індія, Китай та Мексику, де вартість робочої сили та інші витрати на ведення бізнесу нижчі.

Публічно утримувана компанія – Компанія, яка зареєстрована в Комісії з цінних паперів та бірж та чиї акції торгуються на відкритому ринку.
У приватній компанії, з іншого боку, акціями володіє відносно невелика кількість

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *