Тенденції пошуку Google є корисним індикатором того, що привертає увагу широкому загалу. Інноваційний інвестор може зайти на сайт https://trends.google.com/ та вивчити як люди шукають різні теми.
Google навіть надає можливість вивчити тенденції пошуку за географічним розташуванням, надаючи діаграми, що показують, де інтерес до теми, а також показує, які суміжні теми знаходяться на підйомі.
Наприклад, набравши слово “біткоїн”, інвестори можуть переглянути тенденції пошуку Google за останній рік, п’ять років, або за п’ять років, а також вивчити, чим Нігерія відрізняється від Індії.
Ми рекомендуємо орієнтуватися в цьому інструменті навіть крім криптоактивів, оскільки це цікаве вікно в глобальну сітку умів.
У цей момент сплеск біткоїну привернув увагу Народного банку Китаю, який негайно ввів обмеження на використання біткоїну, заявивши, що він “не є валютою у реальному значенні цього слова”. Китайська постанова у поєднанні з упійманням ФБР творця “Шовкового шляху” Росса Ульбріхта, і незабаром після цього крахом найбільшої на той момент біржі Mt. Gox, змусило багатьох биткоин-инвесторов засумніватися у довгостроковості биткоина.
Подальше падіння ціни біткоїну падало протягом усього 2014 року і досягло дна у січні 2015 року, нестабільним, тривалим та розчаровуючим для багатьох перших послідовників яких залучила нова концепція.
Поки ціна біткоїну знижувалась, розробники продовжували вдосконалювати протокол і створювали додатки на його основі. У цей час розмови про технологію, що лежить в його основі, набирали обертів, оскільки перші біткойнери підкреслювали, що біткойн важливий не тільки через децентралізовану валюту, а й через архітектуру, яка його підтримує. Цей акцент на технології, що підтримує Біткойн, з’явився саме тоді, коли безліч розробників і підприємства почали досліджувати Біткойн.
Очевидно, щось відбувалося, і новачки у цій технології намагалися зрозуміти, що саме.
Трійка біткойнерів, що діють, захищають і пояснюють руйнівний потенціал технології біткойна, ціна біткойна різко впала, а новачки досліджували технологію.
Технологія призвела до сейсмічного зрушення у розповіді про біткойне.
Новачки не завжди бачили необхідність у біткойні в тому, як вони хотіли використовувати технологію блокчейн, і їх переконаність у цьому підтвердилася завдяки падінню ціни біткоїну, що продовжується, протягом 2014 року. Але для біткойнерів це завжди були “біткоін і блокчейн”.
Актив, біткоїн, був тим, що стимулював екосистему гравців – майнерів, розробників, компаній та користувачів для забезпечення безпеки та створення на основі біткоїну блокчейн, надаючи засоби обміну та зберігання коштів по всьому світу.
В результаті вивчення технології, що лежить в основі Біткоїна, два рухи вибухнули в просторі технології блокчейн.
Перше – це поширення нових криптоактивів, що підтримували нові публічні блокчейни, такі як Ethereum. Ці нові громадські блокчейни пропонували корисність поза сфери биткоина. Наприклад, мета Ethereum була служити як децентралізований світовий комп’ютер, тоді як Біткоін був націлений на те, щоб стати децентралізованою світовою валютою. Ця різноманітність призвела до напруженості серед гравців, оскільки деякі з цих криптоактивів конкурують між собою, але це не зрівняється з напругою, яка існує між Біткоїном та другим рухом.
Другий рух, який вибухнув на сцені, поставив під сумнів необхідність біткоїну або будь-якої іншої криптовалюти.
Саме цей другий рух, який ми досліджуватимемо далі, оскільки для інноваційного інвестора важливо зрозуміти, чому деякі люди будуть стверджувати, що біткоїн та інші криптоактиви не необхідні для забезпечення безпеки та функціонування їх реалізацій:
ласкаво просимо у світ приватних блокчейнів.
САТОШІ НІКОЛИ НЕ ГОВОРИВ БЛОКЧЕЙН
Слово blockchain не було згадано жодного разу у “білій книзі” Сатоші у 2008 році. Саме ранні біткоін-компанії популяризували це слово в рамках того, що тоді було нішою.
спільноті.
Наприклад, blockchain.info, популярний сервіс біткойн-гаманців, був запущений у серпні 2011 року. Сатоші, з іншого боку, часто називав систему як “ланцюг доказу роботи”. Найближче він підходив до слів “блокчейн” були такі фрази, як “блоки ланцюжка” або “ланцюжок блоків”. Оскільки Сатоші містить “доказ роботи” безпосередньо перед “ланцюжком”, багато ранніх Біткоінери дотримуються думки, що термін “блокчейн” повинен використовуватися тільки в тому випадку, якщо він заснований на доказі виконання роботи. Пам’ятайте, що
Доказ роботи – це механізм, за допомогою якого всі комп’ютери, що створюють блокчейн Біткоіна, залишаються синхронізованими щодо його побудови.