4 Лют 2025, Вт

У статтях, подібних до однієї зі статей Банку Англії у третьому кварталі 2014 року, стверджували: “Ключовою інновацією цифрових валют є “розподілена бухгалтерська книга”, яка дозволяє платіжній системі працювати повністю децентралізовано, без посередників, таких як банки”. Наголошуючи на технології, а не на рідному активі, Банк Англії залишив відкритим питання про те, чи потрібен нативний актив.

На конференції Inside Bitcoins у квітні 2015 року багато давніх біткойнерів відзначили, як багато представників Уолл-стріт були присутні. Хоча біткоін все ще залишався королем, все частіше лунав шепіт “блокчейн не біткойн”, що було єрессю для біткойнерів.

Термін “блокчейн”, незалежний від біткойна, почав ширше використовуватися в Північній Америці восени 2015 року, коли два відомі фінансові журнали стали каталізатором усвідомлення цієї концепції.

Спочатку Bloomberg Markets опублікував статтю під назвою “Блайт Мастерс говорить банкам, що блокчейн змінює все: банкір, який допоміг світу створити кредитно-дефолтні свопи, хоче знову перевернути фінансову систему – цього разу за допомогою коду, який живить біткоін”. Наголошуючи на “коді, який управляє біткоіном”, ця стаття спокійно ставить під сумнів необхідність у рідному активі, натомість роблячи акцент на базовій технології.

Мастерс була відомою та поважною фігурою у сфері фінансових послуг, яку люди асоціювали з фінансовими інноваціями.

Її вибір приєднатися до маловідомої на той час фірми під назвою Digital Asset Holdings, після того, як вона очолила глобальний відділ з торгівлі товарами в JPMorgan Chase, була підставою вважати, що технологія блокчейн більше не знаходиться на задвірках ділового світу. У статті цитата з Мастерса привернула увагу всіх присутніх: “Ви повинні ставитись до цієї технології так само серйозно, як ви повинні були поставитися до розвитку Інтернету на початку 1990-х років. Це аналог електронної пошти за гроші”.

У номері журналу “Економіст” від 31 жовтня 2015 року на обкладинці була опублікована стаття “Машина довіри”, і хоча у статті згадується біткойн, вона була присвячена ширше “технології, що стоїть за біткоїном”, і в ній використовувався термін блокчейн.

Поєднання Masters, Bloomberg та The Economist призвело до сплеску інтересу до технології блокчейн що започаткувало стійке зростання обсягів глобального пошуку в Google “блокчейн”, який досі має тенденцію до зростання. Протягом двох тижнів між 18 жовтня та 1 листопада 2015 року, відразу після того, як Bloomberg та Economist опублікували свої статті, глобальний обсяг пошуку “блокчейн” у Google зріс на 70 відсотків.

Мастерс приділяє особливу увагу технології блокчейну у фінансових послугах – це приватні блокчейни, які сильно відрізняються один від одного від блокчейна Біткойна. Поворотне значення для поточної розмови, приватні блокчейни не потребують власних активів. Оскільки доступ до мережі жорстко контролюється – в основному для безпеки за рахунок ексклюзивності, роль комп’ютерів, що підтримують блокчейн, інша. Оскільки цим комп’ютерам не потрібно турбуватися про атаки ззовні – вони працюють за брандмауером і співпрацюють з відомими організаціями – це виключає необхідність у власному активі, що стимулює створення надійної мережі майнерів.

Приватний блокчейн зазвичай використовується для прискорення та підвищення ефективності існуючих процесів.
Інакше кажучи, створення цінності залежить від економії коштів. А організації, які мають комп’ютерами, користуються цією економією. Цим суб’єктам не потрібно отримувати оплату у вигляді власних активів як винагороду за свою роботу, як у випадку з громадськими блокчейнами.

З іншого боку, для того, щоб Біткойн стимулював самостійно обрану групу глобальних добровольців, відомих як майнери, вкладати капітал у майнінгові машини, які підтверджують та захищають транзакції біткоїну, необхідно мати власний актив, який може бути виплачений майнерам за їхню роботу. Власний актив створює підтримку сервісу знизу вгору дійсно децентралізованим чином. Публічні блокчейни – це не так бази даних, як системні архітектури, породжені знизу вгору для організації створення глобально децентралізованих цифрових послуг. Згодом винагорода майнерів перейде від емісії нових біткоїнів на комісію за транзакції, якщо глобальне прийняття буде досить великим, то плата за транзакції буде достатньо підтримки майнерів.

Ядро переконання, якого дотримуються багато затяті прихильники приватних блокчейнів, і те, що власними силами активи (такі як, наприклад, биткоин) немає значення; їх можна прибрати з архітектури, і найкращі сторони технології можуть залишитися незайманими. Для тих випадків використання, які переслідують ці люди, це справді так.

Однак для публічних блокчейнів це не так. Підприємства, які вивчають технологію блокчейн з точки зору того, як вони можуть використовувати її для оновлення своїх технологійного ступеня у формі бази даних, найчастіше потрапляють у категорію приватних блокчейнів. Багато фінансових компаній, що надають фінансові послуги, є першими прихильниками такого способу мислення.

Крім сумнівів у необхідності створення власних криптоактивів, природно, розлютить співтовариства, які дуже сильно цінують свої криптоактиви – напруженість також існує тому, що прихильники публічного блокчейну вважають, що приватний блокчейн рух стерильно використовує етику технології блокчейн.
Наприклад, замість того, щоб прагнути децентралізації та демократизації аспектів існуючих фінансових послуг, компанія Masters’s Digital Asset Holdings прагне допомогти існуючим фінансовим службам у освоєнні цієї нової технології, тим самим допомагаючи діючим компаніям протистояти бунтівникам, які прагнуть порушити статус-кво.

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *