В економіці депресія – це різкий, затяжний і тривалий спад економічної активності, що зазвичай перетинає кордони як подію світового масштабу. Вона є більш важка і зазвичай триваліша, ніж рецесія, яка розглядається як більш-менш нормальна риса ділового циклу.
Депресії зазвичай пов’язані з великими крахами у бізнесі, банкрутствами, різким скороченням торгівлі, дуже великим зростанням безробіття, збоями в банківській та кредитній системі, а також загальним кризовим настроєм та паніками серед населення, великих корпорацій та політиків. Депресії можуть спричинити серйозні економічні потрясіння, включаючи дефляцію та масову загибель деяких галузей промисловості. Звичайно, Велика депресія – це дідусь усіх депресій, що тривала, за більшістю ознак, з 1929 року, на думку більшості, починаючи з краху фондового ринку в 1929 році, який викликав подальші крахи банків і поширився на всю економіку, аж до Другої світової війни.
Що ви повинні знати
Щоб дати уявлення про тяжкість депресій, рівень безробіття під час Великої депресії виріс з 3 відсотків у 1929 році до 25 відсотків у 1933 році (37 відсотків для працівників несільськогосподарського сектора). У деяких містах із великою фабричною базою він виріс до 80 відсотків.
Хороша новина полягає в тому, що депресії трапляються нечасто. Станом на 2012 рік в історії США було лише три “депресивні” події: Велика депресія у 1930-х роках та дві менш серйозні паніки у 1837 та 1873 роках. Тривала і масштабна економічна експансія, яка перетворилася на спекулятивну бульбашку. Підживлена запозиченнями та боргами передувала всім трьом депресіям. Ті, хто бере в борг занадто багато, спочатку зазнають невдачі, оскільки не можуть обслуговувати свій борг, що призводить до зростання числа банкрутств та падіння цін на активи, що призводить до порочного кола розмивання боргу, відомого як делеверидж.
Завдання уряду полягає в тому, щоб ефективно втрутитися, щоб допомогти економіці. Велика депресія призвела до значної банківської паніки. Оскільки банки зазнавали краху, уряд прийняв менталітет “laissez-faire”, дозволяючи слабкішим елементам вимиватися із системи. Такий підхід хороший теоретично, але він прискорив паніку. Помилкова спроба захистити американський бізнес
за допомогою торгових тарифів зазнала провалу і погіршила проблему.
Уряд може втручатися, але історія показує, що він ще не зробив це ефективно. На той час, коли уряд США втрутився, було вже надто пізно; ринки та підприємства, що зголодніли спочатку за кредитами, а потім і за клієнтами, закрилися. На сайті Уряд почав стимулюючі програми, щоб дати людям роботу, відійшов від золотого стандарту, девальвував долар, щоб зробити американські товари більш конкурентоспроможними на міжнародному рівні, і ухвалив закон, щоб захистити суспільство від подібних лих у майбутньому. Це були дуже довгі та скелясті десять років.
Чому вас це має хвилювати
Велика рецесія мала деякі ознаки депресії, що готується з сильним стресом для банківської та кредитної системи та різким зростанням безробіття. Але численні заходи захисту, такі як страхування вкладів, соціальне страхування, страхування по безробіттю, та інші державні втручання, зробили спад 1930-х малоймовірним.
Тим не менш, ви, як людина, яка відповідає за свої фінанси, завжди повинні визнавати можливість – не ймовірність, а можливість – того, що така подія може статися та захищати свої фінанси від такого спаду.