4 Лют 2025, Вт

Речі, які має знати кожен про економіку. Заощадження та інвестиції

Речі, які має знати кожен про економіку. Глосарій основних економічних термінів.

Норма особистих заощаджень визначається дуже просто, як відсоток особистого доходу, який не споживається. У конкретних економічних термінах це наявний дохід мінус особисті споживчі витрати.
У реальному світі це гроші, які ви не витрачаєте сьогодні, а відкладаєте на завтра.

Інвестиції, з іншого боку, – це розподіл товарів чи капіталу як використання у поточному, а й у майбутнє виробництво. Заощадження мають бути рівними інвестиціям, тобто гроші, або багатство, відкладені на майбутнє, повинні бути інвестовані в майбутнє.

Звичайно, це звучить трохи складно та теоретично. З практичної точки зору цікавіше подивитися на заощадження у тому вигляді, в якому вони відбувалися насправді з часом. Також цікавіше подумати про те, як заощадження та інвестиції мають відбуватися у вашому власному будинку.

Що ви повинні знати
По-перше, важливо розрізняти поняття “заощадження” та “накопичення”. Заощадження – це відкладання надлишків коштів – тобто того, що ви не витрачаєте. Заощадження відносяться до
фактичних рахунках, наприклад, ваших ощадних рахунків, на яких ви це робите. Рівень “заощадження”, а не “нагромадження” – ось що справді важливо для вас і для економіки загалом.

Споживчі заощадження донедавна протягом досить довгого часу були на волосині.
Протягом багатьох років ми були нацією заощаджувачів: у 1960-х роках заощадження становили від 6 до 10 відсотків доходу, і піднялися до рівня 14 відсотків лише в період рецесії 1975 року.
Наприкінці 1970-х років рівень заощаджень почав знижуватися через високі темпи інфляції.
-людям потрібно більше доходів покриття витрат, і вони очікували, що купівельна спроможність їх заощаджень зменшиться.
Рівень заощаджень знову впав до 8-10 відсотків, що на сьогоднішній день залишається нормальним.

10 відсотків, що, за сьогоднішніми мірками, все ще є здоровою величиною. Рецесія 1982 збільшила його до 12 відсотків; цей пік віщував довге, повільне зниження до 6
до 8 відсотків наприкінці 1980-х років, до 2 відсотків наприкінці 1990-х років та до негативного значення до 2005 року.
З того часу він тримається біля нульової позначки, після великої рецесії норма заощаджень зросла приблизно до 5 відсотків, оскільки люди побоювалися за свої робочі місця та доходи, і нині вона трохи стабілізувалася на рівні 3%.

Це раптове повернення до заощаджень, за іронією долі, завадило відновленню економіки.

Чому вас це має хвилювати
До настання Великої рецесії більшість американців потрапили у пастку підвищеного споживання та пріоритету “ощадливості” споживання, віддаючи перевагу “зараз” перед майбутнім. Люди відчували “ефект багатства ефект” від зростання цін на житло, дешевих товарів, в основному з Китаю, стабільних доходів та сильних маркетингових дій. Економія відійшла на другий план, незважаючи на страшні попередження щодо майбутнього соціального забезпечення та виходу на пенсію. На тлі поєднання слабкого зростання доходів, безробіття та падіння цін на активи
раптово поклало кінець вечірці. Посилання, звичайно ж, таке: розсудливі американці повинні вибрати шлях стабільного багатства, поставивши заощадження на перше місце і купувати тільки те, що ми можемо собі дозволити. Ви повинні інвестувати ці заощадження для отримання прибутку у майбутньому, як і все суспільство загалом.

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *