5 Лют 2025, Ср

Загалом існує два типи організацій, які можуть володіти апаратними засобами, що підтримують блокчейн: публічні та приватні.

Різниця між публічними та приватними блокчейнами схожа на різницю між Інтернетом та внутрішніми мережами. Інтернет – це публічний ресурс. Будь-хто може підключитися до нього.

Інтранети, з іншого боку, є закритою мережею, використовуваною компаніями чи консорціумами передачі приватної інформації.

Публічні блокчейни аналогічні до Інтернету, тоді як приватні блокчейни схожі на інтрамережі. Хоча й ті, й інші корисні сьогодні, мало хто сперечається з тим, що Інтернет створив на порядок і більше цінності, ніж інтрамережі. І це незважаючи на гучні заяви представників влади у 1980-х та 1990-х роках про те, що публічному Інтернету ніколи не можна довіряти.

Історія за публічних мереж, і хоча історія не повторюється, вона часто римується.
Важлива відмінність зводиться до того, як організації отримують доступом до мережі. Пам’ятайте, що блокчейн створюється розподіленою системою комп’ютерів, яка використовує криптографію та процес консенсусу, щоб члени спільноти синхронізувалися.

Блокчейн марний сам собою; з таким самим успіхом можна використовувати централізовану базу даних. Спільнота комп’ютерів, що створює блокчейн, може бути як публічною, так і приватною, зазвичай звана “без дозволу” або “з дозволом”.

Публічні системи – це такі системи, як Bitcoin, де будь-яка людина, яка має відповідне обладнання та програмне забезпечення може підключитися до мережі та
отримати доступ до інформації, що міститься в ній. Тут немає вибивалок, які перевіряють посвідчення особи на вході. Скоріше, участь у мережі формує економічну рівновагу, в якій суб’єкти купуватимуть більше обладнання для участі у створенні блокчейну Біткойна, якщо вони відчувають, що можуть заробити на цьому. Інші приклади публічних блокчейн включають Ethereum, Litecoin, Monero, Zcash та ін, які будуть детальніше розглянуті в наступних статтях.

приватні системи. Тільки суб’єкти, які мають відповідні дозволи, можуть
стати частиною мережі. Ці приватні системи з’явилися після появи Біткоїна, коли підприємства та компанії зрозуміли, що їм подобається корисність блокчейна Біткоїна, але їм не було зручно чи юридично дозволено бути настільки ж відкритими з інформацією, що розповсюджується серед державних організацій.

Ці приватні блокчейни досі були найбільш широко у сфері фінансових послуг як засіб оновлення ІТ-архітектури, яка не піддавалася серйозному оновленню з часів підготовки до помилки Y2K. У рамках фінансових послуг ці приватні блокчейни значною мірою є рішеннями інкумбентів у боротьбі за те, щоб залишатися такими. Хоча у багатьох із цих рішень є свої переваги, деякі стверджують, що найбільшою революцією було змусити великі та потайні організації працювати разом, обмінюючись інформацією та передовим досвідом, що зрештою призведе до зниження
вартість послуг кінцевого споживача.

Я вважаю, що згодом запровадження приватних блокчейнів підірве позиції, які займають централізовані центри влади, через тенденцію до створення відкритих мереж. Іншими словами, це нога у двері для подальшої децентралізації та використання публічних
блокчейн.

Потенційні можливості застосування приватних блокчейнів виходять далеко за межі індустрії фінансових послуг. Банки та інші грошові посередники найбільш швидко перейшли до використання технології, оскільки найбільш очевидні випадки її використання для системи, що спеціалізується на забезпеченні безпеки транзакцій. Крім індустрії фінансових послуг, інші галузі, які вивчають можливості застосування технології блокчейн, включають музичну індустрію, нерухомість, страхування, охорону здоров’я, мережеві технології, опитування, ланцюжки поставок, благодійні організації, відстеження зброї, правоохоронні органи, правоохоронні органи, уряди та багато іншого інше.

Протягом усієї цієї рубрики ми зосередимося на публічних блокчейнах та їх власних активах, або те, що ми називатимемо криптоактивами, тому що я вважаю, що саме тут криються найбільші можливості, які чекають на інноваційного інвестора.

Іноді криптоактиви мають таку саму назву, як і їхній батьківський блокчейн, але з
різною капіталізацією. В інших випадках криптоактиви мають дещо іншу назву активу.
Наприклад, основним активом блокчейну Bitcoin є блокчейн – біткоін, основний актив блокчейну Ethereum блокчейн – ефір, рідний актив блокчейну Litecoin – litecoin і т.д.

Багато громадських блокчейни помітно відрізняються друг від друга. Деякі члени ранньої спільноти Біткойна вважають, що визначення того, що робить щось блокчейном, має бути дуже конкретним, зокрема, що будь-який блокчейн має використовувати
proof-of-work як засіб консенсусу.

Я не згоден з цим ексклюзивним світоглядом, оскільки існує безліч інших цікавих механізмів консенсусу, таких як доказ ставки, доказ існування, доказ минулого часу і таке інше.

Так само, як машинне навчання не є чимось одним, а складається з символістів, коннекціоністів, еволюціоністів, байєсіанців та аналогів, так і технологія блокчейн може мати безліч смаків. У книзі “Головний алгоритм” Педро Домінгос висуває гіпотезу про те, що всі ці табори машинного навчання, які часом були запеклими суперниками, якось об’єднаються.

Те саме, ймовірно, відбудеться і з технологією блокчейн. Якщо ці розподілені бази даних цінностей будуть дійсно перетворюючими, вони повинні взаємодіяти і цінувати один одного.

МОЖЛИВО ВАРІАНТІВ ВИКОРИСТАННЯ СЛОВА BLOCKCHAIN
Незважаючи на зростання інтересу до технології блокчейн, залишається незрозумілим, що саме вона означає через неточність у використанні терміна. Наприклад, “блокчейн” та “технологія блокчейн” можуть позначати різні речі.

Як правило, коли люди говорять “блокчейн”, вони мають на увазі мають на увазі оригінал, або блокчейн Біткойна.

З іншого боку, такі терміни, як блокчейн та технологія блокчейн, як правило, відносяться до похідних від оригіналу, які тепер можуть не мати нічого спільного з Біткоїном.

Тим часом блокчейн зазвичай використовується для позначення концепції, не маючи на увазі жодної конкретної реалізації.

Це найаморфніший термін, тому я віддаю йому найменшу перевагу.

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *