Почнемо із економіки. Кожен має знати про економіку. За визначенням, економіка – це
система розподілу обмежених ресурсів задля забезпечення нас усім необхідним. Ця система включає виробництво, розподіл, споживання та обмін товарами та послуг. Йдеться про те, що ми робимо як суспільство, щоб забезпечити себе, та про те, як ми обмінюємося тим, що ми робимо, щоб використати наші навички, землю, працю та капітал.
Звичайно, це визначення дещо спрощене. Насправді економіка – це казково складний механізм, який працює на високій швидкості – зі швидкістю світла за допомогою сучасних технологій, щоб полегшити виробництво та споживання.
Економіка сама по собі є досить абстрактною, але зачіпає нас, як окремих людей, такими речами, як дохід, споживання, заощадження та інвестиції або більш конкретно, гроші, продукти харчування, автомобілі, паливо та заощадження на коледж.
Можна лише побажати, щоб наша економіка була економікою “стійкого стану”, щоб вона завжди надавала саме те, що нам потрібно, коли ми цього потребуємо. На жаль, це не так не все так просто. На економіку впливає величезна, не пов’язана між собою сукупність індивідуальних рішень. Не існує “централізованого” планування для економіки (так, це намагалися зробити, але це не працює з низки причин), хоча уряди, центральні банки та інші економічні органи можуть впливати на її напрям.
Оскільки економіка функціонує на основі мільйонів дрібних рішень, економіка схильна до помилок – надвиробництва і, наприклад, переспоживання. Візьміть ці помилки, додайте до них кілька непередбачених подій, і в результаті економіка проходить через цикли сили та слабкості.
Перші п’ятнадцять статей цієї рубрики описують економіку, економічні цикли, економічні результати, і навіть деякі показники, які економісти використовують із вимірювання економічної активності.
Дохід – це гроші, які ми отримуємо для того, щоб купити те, що нам потрібне, коли нам це потрібно.
Економісти розглядають дохід з різних точок зору – у тому числі з погляду того, звідки він береться, скільки заробляється і наскільки реально можна витратити зароблене.
Дохід включає наступні грошові потоки: заробітна плата – праці, прибуток – бізнесу та підприємства, відсотки на капітал і рента на землю.
Що ви повинні знати
Дохід – це те, що люди заробляють або прямою працею, або як власники інвестицій. Від кількості доходів, які ми отримуємо як окремі люди та сім’ї, залежить процвітання і сила економіки. Він визначає, скільки ми можемо зрештою витратити і яку цінність ми привносимо до економіки загалом. Сума доходів, зароблених колективно країною, визначає економічне здоров’я нації та груп усередині неї.
Економісти розглядають національний дохід на душу населення (дохід, який отримує кожна людина), і (дохід, який отримує середнє домогосподарство). У всі часи, крім найгірших, доходи мають зростати, оскільки люди домагаються більшого, стаючи більш кваліфікованими та продуктивнішими на своїй роботі та у своєму бізнесі. Економісти також говорять про реальне зростання доходів – тобто зростання, скориговане на інфляцію, на відміну від номінального зростання, яке є необробленими цифрами, але не обов’язково істинним зростанням доходів.
Економісти також розглядають наявний дохід, або суму доходу, яку люди та сім’ї можуть витратити після сплати податків. Наявний дохід є більш точним показником того, якою купівельною спроможністю ми дійсно володіємо, і скільки з цієї купівельної спроможності зрештою буде доступно для стимулювання економіки та створення більшого доходу.
Бюро перепису населення щорічно вимірює прибуток за допомогою Американського обстеження населення. Дані про доходи публікуються у фінансовій пресі, а також їх можна
докладніше на сайті Бюро перепису населення США.
Ви можете побачити, як розподіляється дохід між різними групами населення чи штатів, і навіть загальне зростання доходів. Щорічний прес-реліз міститиме такі заяви, як: “Реальний медіанний дохід домогосподарств у США знизився на 1,5 відсотка з 2010 до 2011 року, досягнувши 50 054 доларів”. Зниження медіанного доходу домогосподарств – приблизно на 8,1% з 2007 року – було постійним і є однією з причин того, що наші лідери так стурбовані економікою в наші дні.
Чому вас це має хвилювати
Більшість із вас, ймовірно, більше дбають про свій особистий доход, ніж про доход нації або оточуючих вас людей! Ваш власний дохід зрештою визначає вашу купівельну спроможність і є ключовим фактором якості життя в цілому. Якщо ваш дохід не збільшується або, що ще гірше, зменшується – ви знаєте, що це не дуже добре і, можливо, вам доведеться змінити свій спосіб життя.
Спостереження за цифрами доходів, що публікуються, допоможе вам стежити за злетами і падіннями економіки. Саме по собі це може зацікавити чи не зацікавити вас, залежно від вашої професії чи загального рівня інтересу до національного успіху.
Однак якщо ви відстежуєте зміни національного доходу, доходу домогосподарств та доходу на душу населення і порівняти їх зі своїми ви зможете зрозуміти, чи набираєте ви, чи втрачаєте позиції.
Зміни в доходах також можуть бути корисними як вимірювальна паличка для інших економічних факторів, наприклад, зростання цін на активи. Наприклад, під час буму на ринку нерухомості ціни на житло значно випереджали зростання доходів. Розумні економісти розуміли, що це не може тривати вічно. Або доходи повинні були зростати (щоб не відставати), або ціни на житло мали стабілізуватися або впасти (щоб дозволити доходам наздогнати їх). Тому спостереження за зростанням доходів може
бути хорошим тестом, щоб переконатися, що інші економічні зміни мають сенс.